KIJELENTÉSRE ÉPÜLŐ GYŐZTES EGYHÁZ



Az Egyház nem szertartásokra, nem emberi tanításokra épül, hanem az Atya természetfeletti kijelentésére a Fiúról, az Igéről. A kijelentés kőszikláján álló, az Igét megtartó hit az, amely győztes a pokol erői és a világ kihívásai fölött. A kijelentett Ige helyébe nem állíthatók sem egyházi intézmények, sem felekezeti szokások, sem emberi szolgálatok, sem maguk a vallási felekezetek vagy azok vezetői, tanítói.
Az Istentől származó kijelentést azok tartják meg, akik leteszik érte teljes életüket és ez mellet minden körülmény között kitartanak. Ők azok, akik éhezik és szomjazzák az Igazságot, akiknek van hallásuk a megragadására, nem engedik megkeményedni, megkövéredni a szívüket e világ gondjaitól és örömeitől, értik, amit mond a Biblia, szót fogadnak annak és ezért adatik nekik abból újra és újra és még és még, mind örökké. Fölöttük a pokol kapui nem vesznek diadalt!
Hallgasd meg a rövid igehirdetést /15 perc/:

Folytatás: Kijelentésre épülő győztes Egyház 2. rész meghallgatható itt: 
https://youtu.be/2mM5f-VTxsU  /26 perc/

Példabeszédek könyve 8. rész 34-35. vers:

„Boldog ember, aki hallgat engem, az én ajtóm előtt virrasztván minden nap, az én ajtóim félfáit őrizvén. Mert aki megnyer engem, nyert életet és szerzett az Úrtól jóakaratot.”

ŐRIZD MEG A SZÍVEDET !



A keresztény hitélet közösségi gyakorlása becsapásnak, megtévesztésnek lett a meleg ágya, aminek elfogadása miatt a galáciabeli hívők Pál apostol szerint ostobává váltak (Gal3;1). Mi is történt?
A fokozatosan egyre inkább középpontba kerülő külsőségek, formalitás, emberi tanítások és szabályok eltompították Krisztus, a megfeszített látását. Annak a közvetlen szellemi ismeretét, szemlélését, aki a Magasságban, még a teremtés előtt örömmel fogadta az Atya tervét az emberek, a világ megváltására vonatkozóan. Aki boldog volt, amikor előre tekintve látta a neki szerelmes társul teremtendő embereket. Vágyta és várta a pillanatot előre, hogy megtegye az Atya akaratát és oda adja majd magát értünk, akikbe már a teremtés előtt beleszeretett. A döntés tehát mindennek a megteremtése előtt már megszületett! Az idők végén pedig az Isten Fia eljött odafentről és azt beteljesítette. A megtestesülésben és keresztáldozatban mindenről lemondott azért, hogy továbbra is egyedül az Istennek való engedelmesség maradjon a természetfölötti tápláléka és itala, ami megelégíti. Istennek a bűnnel szembeni örök ítéletét végrehajtotta, hogy mi is ő vele együtt, azonosuljunk Istennek a bűnnel szembeni ítéletével és azt elfogadva térjünk rá az Igazság útjára, engedelmeskedjünk Istennek önként tett és vállalt, örökre elkötelezett odaszánással, amiképpen azt a Fiú, a Krisztus is tette.
Erről, a teljes szívből vágyott, kívánt és örökre elkötelezett engedelmességnek az útjáról térítette le a galatákat a vallásos csalás, az üres formalizmus és az emberi szolgálatok, tanok központba helyezésének hazug csalása, hitetése, képmutatása. Elidegenítette a hívők szívét az Igazsághoz való ragaszkodás áldozatvállalásától. A pusztán formális istentisztelet legalizálásával megengedte a szíveknek azt a szabadságot, hogy az egyetlen Isten mellett és helyett más dolgok is helyet kapjanak az emberi szív közepében. Vagyis a szívből jövő bálványimádás szabadságának hamis evangéliumát hirdették bibliai formák és külsőségek őrzésének a leple, álcája alatt, a törvény betűjének kimeszelt koporsójába rejtve.
Az 1.Sámuel 15;22 szerint az egyetlen elfogadható istentisztelet az Isten szava iránt való engedelmesség, az Úr igéjére való odafigyelés, megértés, felfogás és szófogadás. Salamon a Példabeszédek 4,20-23-ban elmondja, hogy ez csak úgy történhet meg, hogy a szívünk közepében folyamatosan megőrizzük az Isten igaz ítéleteit és vele együtt megítéljük a szívnek, a léleknek és a testnek mindazokat a hamis törekvéseit, szándékait, céljait, amelyekkel az egyetlen igaz Isten helyett valami vagy valaki másnak akarunk szolgálni (Zsid.4;12). Sámuel próféta az Isten jelenlétének a hiánya miatt siránkozó népnek azt mondja az 1.Sámuel 7;3-ban, hogy ha teljes szívükből odafordulnak az Úrhoz és a szívük közepéből elvetik mindazt, ami nem kizárólag és csak  az Isten igaz ítéleteivel való azonosulás, akkor az Úr megmutatja magát nekik.
Az egyetlen eredményes és célba érő istentisztelet tehát az, hogy a szívem teljességét, közepét, centrumát minden cselekedetemben az Isten szava iránt való odafigyelésre, megértésre és szófogadásra adom át. Odaszánom a tagjaimat az Ige meghallásának és cselekvésének a hitből épített oltárára, hogy a természetes dolgok megtétele közben se legyen semmi, ami e világból ettől engem a szívemben eltérít, elfordít. Az igaz istentisztelet az szüntelen áldozat, a világi teendők közben is a szívemben zajlik, ott forgatom az igét, hallgatom az Úr kijelentését, hogy mit szól hozzám, hogy megértsem az Ő igazságát és megtartsam parancsolatát. A világi teendők végeztével nem a világhoz fordul kikapcsolódásért, hanem tovább folytatódik most már a testrészeimet is átadva, szemeimet az Ige olvasására, az Igén való gondolkozásra, számmal kimondva a szavait imában vagy másokkal megosztva. Amikor közlekedem, akkor belülről szól hozzám és irányít: mi az, amire szemeimet odafordítsam, mi az, amire ne; kivel és milyen céllal találkozzak és kivel ne; milyen programot tervezzek be az életembe és milyet ne. Mindezeket alárendelem annak az egyetlen, teljes szívemből jövő vágynak, elhatározásnak és elköteleződésnek, hogy az Isten igazságával megegyezően cselekedjek és engedelmeskedjek az Ő akaratának. Amiképpen Jézust, úgy engem is csak ez legyen, ami megelégít, az egyedüli táplálék, amitől megelégszik bennem a szívem és lelkem.
Ezért halt meg az Úr Jézus Krisztus! Azért, hogy szívem közepéből, teljes szívemből, önként, vágyva és kívánva engedelmeskedjem az Isten akaratának. Nem kényszerből, hanem szeretet által. Őszintén járva egyenesen az Ő igazságában, elítélve a bűnt vele együtt és általa, hirdetve minden embernek a megtérés lehetőségét a bűnöktől való szabadulás átvételére és az örök élet ajándékának elfogadására.
Ezért kell kijönnie minden galáciabeli hívőnek a formalizmus és hamis szabadság törvénykezéssel elleplezett hitetéséből, becsapásából. Az Isten helyett embereknek való engedelmességből és az Isten tetszése helyett emberek tetszésének a kereséséből.
János apostol 2 dolgot is mond a hamis szolgálatok által leigázott és becsapott hívőknek, akiket a hamis pásztorok elzártak és elszakítottak az Isten szeretetétől.
Először: „Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy Ő szeretett minket, és elküldte az Ő fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért” (1Ján.4;10).
Ennek a csodálatos igazságnak a látásától fosztották meg a galáciabeli hívőket azért (!), hogy ne tudják viszont szeretni az Istent a megtérés, újjászületés és szüntelen Istennek áldozott szív hitből fakadó áldozata, istentisztelete által, a hit cselekedetein keresztül a mindennapokban.
János ugyanis néhány verssel később így folytatja: „Mi szeressük Őt; mert Ő előbb szeretett minket!” (1Ján.4;19).  Van tehát helye a mi részünkről történő viszonzásnak, odaszánásnak, engedelmességnek, ami csakis szívből, sőt csak teljes szívből elfogadható Isten számára. A módját pedig szintén elárulja:
„Aki pedig megtartja az Ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy Ő benne vagyunk” (1.Ján.2;5).
Ehhez kapcsolódóan fogalmazza meg Péter apostol is az egyházban egyedül elfogadható testvéri kapcsolat alapját:
„Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Szellem által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek” (1.Péter1;22).



A témához kapcsolódóan a Biblia-Körben elhangzott igehirdetés meghallgatható.
Az oldal tetején, a jobb felső részen, a profil kép fölött található a link elérése.

Youtube elérés:




AZ ÚRHOZ KÖZELEDJETEK - NE FELEKEZETET ÉPÍTSETEK



Jézus azt mondta, hogy elérkezett az Isten országa, vagyis itt, ma, minden Földön élő ember számára megnyílt az ajtó Ő rajta keresztül közvetlenül a Mennybe való belépésre. Ehhez nem kell megvárnunk a földi életből való kiköltözés pillanatát, hanem a szellemünkben már most, e világi létünk során átélhetjük ezt a csodát. Arra buzdított, hogy térjünk rá (térjünk meg) a hitnek erre az útjára, amely az Ő testének önfeláldozásán keresztül közvetlenül bevezet minket az Atya örök királyságába, a Magasságba, vagyis a vallási szertartások időszakának végét jelző kárpit mögé, az örökkévaló élet világába.
Nincs üdvözítő egyház, nincs üdvözítő felekezet Jézus Krisztus személye és alázattal véghezvitt lemondása, áldozathozatala helyett, amely kiválthatná az egyén közvetlen, személyes közeledését Istenhez kizárólag a Fiún keresztül. Sőt, a Zsidó13;13 szerint ki kell mennünk a felekezetek szokásainak, ceremóniáinak a táborán kívülre ahhoz, hogy a közvetlen találkozást Istennel megéljük. A számunkra elérhető egyedüli hiteles kép Istenről az Ő megtestesült Fia, akit ma csak a Szent Szellem tud a szívünk elé rajzolni. Annak képe tehát a szellemünkben jön létre, nem festményeken vagy szobrokon keresztül válik láthatóvá a számunkra. Vagyis nem tárgyi eszközökön, ábrázolásokon és nem egyházi tanokon keresztül ragadható meg számunkra, hanem egyedül a Szent Szellem által közvetített evangélium rajzolatán keresztül, amelyet ha beengedünk és táplálkozunk vele, akkor belénk metszi, bensőnkbe vési az Ő fantasztikus természetét, karakterét, ábrázatát – különös tekintettel az Ő alázatára, jóindulatára vonatkozóan, amely testet öltött a Fiúban, aki az Istennek adománya és jótéteménye mindannyiunk számára. Az Ő szellemi rajzolatán keresztül pecsételi meg Isten a mi bensőnket, hogy szívünkben hordozzuk lenyomatát, és Ő rá nézve változzunk el az Ő hasonlatosságára, legyünk új emberré, váljunk Krisztusivá – azaz kereszténnyé.
Illés tüze, amely a földi dimenzió kárpitján, az államegyházi szervezetek világán túlról, a mennyből szállt alá, a keresztről való beszéd isteni bolondságából származó isteni erőnek a tüze volt. Vagyis a világ és annak vallásai által gyalázott, alázatában és az ellene vétkezők iránti jóakaratának a szolgálatában a kínhalála végső pillanatáig kitartó Megváltóé. Mert az Istennek erőtlensége erősebb minden isteni alázatot nélkülöző vallási igyekezetnek az emberi szervezetté átváltozott hamis istenképénél, bálványképénél.
A Fiú, a Krisztus lemondott a Magasságban birtokolt isteni életminőségről, a halhatatlanságról, a romolhatatlanságról, a hiánytalanságról és elismertségről. Emberré lett, halandóvá, romlandó testben, elviselve e földi lét során az ellene vétkezők megvetését, bántalmazását, úgy, hogy közben megmaradt a bántalmazóinak való szolgálat elvégzésében alázattal és nem hibáztatott senkit a neki fájdalmat okozók közül. Sőt, túl azon, hogy nem kívánta a neki kárt okozók kárát, vesztét, pusztulását, még jót kívánva számukra, jót is tett mindnyájukkal és önmagát adta adományul, ajándékul, mennyei életül és minden örök áldásul a számunkra.
Az Ő alázata lett mi nekünk az Ő testén szegekkel ütött sebeinek a nyílásán keresztül az egyetlen megnyílt ajtó és út, amelyen keresztül van bemenetelünk az Atyához. Egyedül Ő méltó arra, hogy mindenek uruknak ismerjék el és nevezzék Őt. Nem vihetünk semmit Isten elé Ő rajta kívül. Semmilyen vallási felekezeti liturgia és tan betartására nem hivatkozhatunk, és azzal nem dicsekedhetünk és az Atya világába be nem juthatunk.
Az Isten országába lépj be tehát közvetlenül Jézuson és áldozatán keresztül! Hagyd ott a felekezeti szabályok és normák farigcsálását, az e világi és egyházszervezeti karrier képmásait! Tedd, amit Mózes is tett! A Krisztus gyalázatáért hagyd el Egyiptom gazdagságát.
Az Isten országát eltakaró kárpit kettészakadt, az Út nyitva áll: Nyitott Hit!
Ezt hirdetjük Neked szeretettel itt a Biblia-körben, a Nyitott Hit Klubban 2 hetente:
Keddenként 18:00 – 19:00 óra között, VII. Dob u. 29.
Erzsébetvárosi Művelődési Ház – Kuckó

Az Egyház jövőjét illetően az alábbi bejegyzésben olvashatsz meggyőződésünkről:

Szeretettel:
Bakonyvári Szabolcs
+3630 289 15 73

Korábbi blog bejegyzéseket pedig az alábbi elérhetőségeken találsz: